آیا میخواهید از اکانت خود خارج شوید؟

بله

آموزش تغییر دادن ایکون های برنامه های اندروید

آموزش تغییر دادن ایکون های برنامه های اندروید

خوشبختانه اندروید امکاناتی رو فراهم کرده که تا حد بالایی میتوانیم دستگاه خودمان را شخصی سازی کنیم. در این مقاله از باگ لند با معرفی چند اپلیکیش اندروید برای تغییر ایکون های برنامه های موبایلتون در خدمت شما هستیم.

تغییر آیکون برنامه ‌ها

 

برای تغییر آیکون اپلیکیشن‌ ها بدون لانچر می‌توانید از اپلیکیشن‌های مختلفی استفاده کنید که در ادامه به این موارد و آموزش استفاده از آنها اشاره خواهیم کرد. در اینجا برای تغییر آیکون برنامه ‌ها بدون نصب لانچر اندروید از دو اپلیکیشن Awesome Icons و Icon Changer Free می‌توانید استفاده کنید.

Awesome Icons برنامه تغییر آیکون

  • این برنامه به شما امکان می‌دهد که آیکون برنامه‌های روی هوم اسکرین را تغییر دهید.
  • Awesome Icons حتی این امکان را به شما می‌د‌هد تصویری را از گالری گوشی موبایل برای تغییر آیکون اپلیکیشن‌ها در نظر بگیرید.
  • برنامه Awesome Icons را نصب و اجرا کنید.
  • اپلیکیشنی که می‌خواهید آیکون آن تغییر کند را انتخاب کنید.
  • سپس آیکون مورد نظر خود را انتخاب کنید. این می‌تواند از بین لیست‌های ارائه شده باشد و یا تصویری که خودتان از گالری انتخاب کرده‌اید.
  • دکمه ok را فشار دهید. شما اکنون یک شورتکات از برنامه با آیکون جدید روی هوم اسکرین گوشی موبایل خود دارید.
  • حتی می‌توانید ایکون مورد نظر خود را تقاشی کنید از آن عکس بگیرید و به عنوان یک نماد اختصاصی برنامه از آن استفاده کنید.

تغییر آیکون برنامه با Icon Changer Free

  • این برنامه هم به شما امکان می‌دهد که بدون نصب لانچر خاصی شورتکات برنامه با یک آیکون اختصاصی را در هوم اسکرین خود داشته باشید. تفاوت عمده این اپلیکیشن تغییر ظاهر آیکون برنامه‌ها در اندروید با برنامه قبلی این است که می‌توانید فیلترهایی را برای آیکون مورد نظر خود در نظر بگیرید.
  •  

استفاده از این دو اپلیکشن ساده‌ترین روش را در اختیار شما قرار می‌دهد.

 

نحوه تغییر آیکون اپلیکیشن ها با لانچر 

 

در صورتی که برنامه های زیادی وجود دارد که می‌توانید آن‌ها را از گوگل پلی نصب کنید، همچنین کاربر ها میتوانند آیکون‌های خود را با استفاده از تصاویر گالری خود و یا از وب سایت‌ها هم بسازند. اولین کار انتخاب کردن تصویر جایگذین آیکون یک برنامه است.

برای بهتر شدن کار، باید از یک تصویر مربع با پس زمینه شفاف استفاده کنید(png). با جستجو در اینترنت می‌توانید چنین نمونه‌هایی را پیدا کنید، ولی باز هم ممکن است کاربر بخواهد تصویر را از گالری خودش انتخاب کند. در این صورت، قبل از اینکه تصویر برای استفاده آماده شود، به کمی ویرایش نیاز دارد.

در گام اول باید پس زمینه تصویر مورد نظر را حذف کنید. در موبایل خود، یک مرورگر را باز کنید و به آدرس remove.bg بروید. این وبسایت رایگان به سرعت این کار را برای شما انجام میدهد. عکس خود را بارگذاری کنید و به برنامه اجازه دهید کار خود را انجام دهد. بعد از اینکه عکس لود شد، بر روی دکمه دانلود ضربه بزنید تا تصویر دانلود و در گالری شما به نمایش دراید.

نرم افزار تغییر سایز آیکون اندروید

اگر تصویری را انتخاب کرده‌اید که مربع نیست، باید تصویر را ویرایش کنید تا به اندازه مناسب برسد. شما می‌توانید این کار را با ویرایشگر آنلاین Pixlr E انجام دهید. متأسفانه، با استفاده از گوشی نمی‌توانید این کار را انجام دهید.

ولی باز هم، می‌توانید از طریق مرورگر موبایل خود هم به این وبسایت دسترسی پیدا کرده و از آنجا ویرایش کنید. انجام این کار با موبایل سخت است، بنابراین مطمئن شوید که گوشی خود را در حالت افقی قرار داده‌اید یا به جای آن فقط از وبسایت روی دسک‌تاپ استفاده کنید. در هر صورت، مراحل یکسان است.  

تصویر را در Pixlr E آپلود کنید، بعد به “Image -> Canvas size” بروید. از اینجا باید یک طول و عرض یکسان برای تصویر اعمال کنید.
این کار را انجام دهید و سپس بر روی دکمه Apply کلیک کنید. تصویر را دانلود کرده و آن را به گوشی اندرویدی خود منتقل کنید (اگر برای ویرایش از کامپیوتر استفاده کرده‌اید).

برنامه تغییر آیکون با لانچر

برای ایجاد آیکون برنامه سفارشی به یک برنامه لانچر شخص ثالث مانند Nova Launcher نیاز دارید که یکی از محبوب‌ترین‌ برنامه ها در این دسته بندی است.
برنامه را نصب کنید. پس از پایان نصب، برنامه‌ای را که می‌خواهید آیکون سفارشی برای آن تنظیم کنید پیدا کنید و روی آن ضربه بزنید. از منویی که ظاهر می‌شود، ویرایش را انتخاب کنید، سپس روی آیکون برنامه ضربه بزنید.

چندین گزینه در دسترس خواهد بود. برنامه‌های گالری را انتخاب کنید و سپس روی آیکون گالری ضربه بزنید تا تصویری که انتخاب و ویرایش کرده‌اید را ببینید. 

اگر تصویر را به درستی ویرایش کرده باشید، می‌توانید آن را به راحتی در قسمت مستطیلی شکل قرار دهید. 

سپس دوبار گزینه Done را فشار دهید و حالا دیگر باید بتوانید آیکون جدید را در صفحه اصلی خود ببینید.

توجه: از طریق میانبر ویرایش، می‌توانید Pixel Pie Icon Pack را انتخاب کرده و از خود گالری آیکون Nova استفاده کنید.

 

برگشت این روند

ممکنه بعد از انجام این کار پشیمون شده باشید برای برگشت این روند از این روش استفاده کنید  

اگر از تصمیم خود برای تغییر آیکون اپلیکیشن‌ ها پشیمان شدید و می‌خواهید آیکون قدیمی برنامه را برگردانید، مشکلی نیست. آیکون برنامه مورد نظر را مجدداً بصورت طولانی فشار دهید، Edit -> روی تصویر آیکون ضربه بزنید، باید آیکون پیش فرض را در سمت راست زیر گزینه Select Theme ببینید. روی آن کلیک کنید و همه چیز باید مثل روز اولش شود.

 

در این مقاله از باگ لند ما به آموزش تغییر یا شخصی سازی آیکون برنامه های اندروید پرداختیم شما هم نظر خودتون رو در بخش نظرات با مابه اشتراک بگذارید یا اگه روش بهتری میشناسید یه صورت مقاله در وبسایت منتشر کنید. موفق باشید  

منبع: www.19kala.com

 

 

 

 

لینک کوتاه مقاله : https://BugLand.ir/A/6fc